Musisz powiadomić, że nadchodzi poczta kwiatowa!

11585e2158

Kiedy wysyłamy bukiet kwiatów za pośrednictwem poczty kwiatowej koniecznie musimy poinformować obdarowanego o tym, kto uczynił mu tak miła niespodziankę i przysłał pachnące pozdrowienia. Przecież kwiaty zostaną dostarczone przez kuriera, a kurier niekoniecznie musi tłumaczyć, kto jest darczyńcą, choć oczywiście może. Istnieje jednak lepszy sposób by powiadomić obdarowana osobę, że to właśnie na nasze zamówienie poczta kwiatowa dostarczyła do niej kwiaty. Sposobem tym jest załączenie do bukietu tak zwanego bileciku. Bilecik jest niewielkim kawałkiem papieru, na którym w krótkich słowach możemy opowiedzieć o wielkich uczuciach. Jest to ten fragment kwiatowego upominku, który obdarowana osoba będzie mogła zatrzymać na zawsze, bo przecież kwiaty kiedyś zwiędną, a bilecik możemy przechowywać wśród innej korespondencji latami. Dlatego warto zastanowić się nad tym jak powinien wyglądać bilecik, który chcemy załączyć do kwiatów, jakie dostarczy poczta kwiatowa , a także jaką treść powinien zawierać.

Kwiaciarnia internetowa w której będziemy składać zamówienie na bukiet z pewnością będzie dysponować szerokim wachlarzem bilecików, z których będziemy mogli wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb. Najbardziej eleganckie bileciki są drukowane na papierze czerpanym. Jest to stosunkowo drogi papier, wytwarzany za pomocą specjalnej technologii, często ręcznie, posiadający szczególna fakturę, nieco grubszy niż przeciętna kartka papieru. Może on mieć w procesie produkcji wtopiony znak wodny, albo aplikację – na przykład kwiatową.

W kwiaciarni znajdziemy tez z pewnością liczne bileciki wykonane z mniej kosztownego papieru, a wyglądające również bardzo elegancko. Często stosowany jest na przykład papier kredowy lub inny papier o wyższej gramaturze, zdobiony tłoczeniami, albo złotymi aplikacjami. Bileciki mogą być w różnych kolorach, choć raczej są to jasne kolory ze względu na to, że na ciemnych druk był by nieczytelny. Czasem zdarzają się również ciemne tła bilecików, na których tekst jest pisany ręcznie na przykład złotą farbą, ale takie ręcznie wykonane bileciki mają stosunkowo wysoką cenę.

Bileciki mogą poza informacją o darczyńcy zawierać również życzenia. Bardzo często są one przymocowane do jednego z kwiatów w bukiecie za pomocą wstążki, złotej nici, albo w zależności od stylu kompozycji nawet ozdobnym sznurkiem.

 

 

Comments are closed.