Nowoczesna kwiaciarnia internetowa

12718217_1266349970061293_9116920783963249310_n

Jak nowoczesność, to nowoczesność! Nie dosyć, że powstały kwiaciarnie internetowe, w których można zamówić bukiet kwiatów za pośrednictwem Internetu, albo telefonu, to jeszcze zmienia się forma składania życzeń. W dobie coraz większej dostępności multimedialnych kamer cyfrowych,kwiaciarnia internetowa pragnąc nadążyć za pędzącą techniką i modą, jest zmuszona do poszukiwania możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii do swoich celów, aby uatrakcyjnić swoją ofertę i uczynić ją bardziej przystającą do współczesnych czasów cyfrowej technologii. Jednym z ostatnich pomysłów, cieszącym się ogromna popularnością, jest wysłanie kwiatów za pomocą poczty kwiatowej z dołączonym bilecikiem. Ale uwaga – Bilecik nie jest wysyłany, tak jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni w formie małego kartonika – najmodniejszą formą bileciku jest obecnie forma elektroniczna. Klient zamawiający kwiaty, może nagrać krótki filmik, w którym składa życzenia solenizantowi, może też przygotować zdjęcia lub sam plik dźwiękowy. Materiał ten przesłany zostaje Internetem na adres kwiaciarni, po czym kwiaciarnia internetowa „obrabia” go, poprawiając niedoskonałości, czasem na wyraźne życzenie klienta, dodając jakieś efekty specjalne. Tak spreparowane życzenia zapisywane są następnie na karcie przenośnej pamięci , tak zwanej pamięci USB, która dołączona zostaje do kwiatów przekazywanych przez kuriera. Solenizant ma zatem możliwość wysłuchać życzeń wypowiedzianych osobiście przez darczyńcę. Niewielkie urządzenie, na którym zapisywane są życzenia zwykle jest bardzo ozdobne i dostosowane kolorem lub kształtem do okazji, z jakiej zostanie wręczone. Oczywiście jest to urządzenie wielokrotnego użytku, zatem osoba, która je otrzyma może z niego korzystać jeszcze długo po tym, jak kwiaty ulegną zniszczeniu i zostaną wyrzucone.

Poczta kwiatowa, jest bardzo specyficznym sposobem wręczania kwiatów. Wbrew zdrowemu rozsądkowi, nie wiedzieć czemu, fakt zaangażowania w ten proces obcej osoby jaką jest kurier sprawia, że odbierający kwiaty ma poczucie bardzo osobistego potraktowania go przez darczyńcę. Usługa ma mocno ekskluzywny charakter. Dzięki zastosowaniu zapisu cyfrowego oryginalnych życzeń składanych przez ofiarującego kwiaty, udało się jeszcze bardziej spersonalizować ta usługę, nadać jej jeszcze bardziej osobisty charakter.

 

One response to “Nowoczesna kwiaciarnia internetowa

  1. Kora

    Kiedyś, kiedy pierwszy raz zapukał do mnie kurier poczty kwiatowej i wręczył mi kwiaty wraz z bilecikiem, nie mogłam później jeszcze przez długi czas złapać oddechu z wrażenia. To prawda. Taka forma wręczania kwiatów jest niezwykle ekskluzywna i efektowna, a największym jej atutem jest wielkie zaskoczenie i zdziwienie osoby, która przyjmuje kwiaty.

    Myślę sobie, że kurierzy, którzy wręczają kwiaty mają bardzo miła i przyjemną pracę, której niejednokrotnie towarzyszy spory ubaw, gdy obserwowane są reakcje klientów. Ja tam wolę od bilecików elektronicznych te stare i tradycyjne, ale to może dlatego, że jeszcze nigdy takiego elektronicznego nie otrzymałam.