Kosze kwiatowe

Dla podkreślenia szczególnego znaczenia i powagi chwili, naładowania atmosfery nastrojem świątecznym idealne są kosze kwiatowe, układanie, których nie powoduje ograniczeń, co do wielkości i kształtu, a także wyboru liczby kwiatów, ich odmian i gatunków. W niektórych przypadkach wystarczy na przykład 15 kwiatów a w innych może być konieczne użycie nawet 101 sztuk.

Kosze kwiatowe na każdą okazję

Zazwyczaj florysta z kwiaciarni internetowej wybiera kwiaty zgodnie z cechami zamówienia, biorąc pod uwagę preferencje i możliwości finansowe klienta. A do układania kompozycji takich jak kosze kwiatowe nadają się nie tylko róże, kalie, irysy i chryzantemy. Prawdziwi mistrzowie umiejętnie wykorzystują niezapominajki, goździki, tulipany, a nawet konwalie. Oryginalny wygląd i kreacje zapewniają także rośliny doniczkowe takie jak pierwiosnki, cyneraria, hortensje, pelargonia. Zamawiając kosze kwiatowe przez Internet z dostawą do domu, biura czy restauracji w zależności od okazji i ilości roślin dobierany jest mały, średni lub duży kosz.

Oryginalne wzory powstają dzięki umiejętnemu tworzeniu kompozycji trójkątnych, okrągłych, owalnych, a nawet przyjmujących kształt niektórych liter. A cały ten luksus w koszach kwiatowych oprócz określonych gatunków kwiatów i zieleni zawierać może również gałązki wierzby, kory brzozy, słomy lub bambusa. Dla osiągnięcia nietuzinkowego kształtu i zachowania świeżości roślin, stosowane są specjalne wypełniacze.

Aby udekorować kosze kwiatowe floryści z kwiaciarni internetowej używają różnej zieleni w postaci liści, kryptomerii japońskiej, dieffenbachii, zielonej tui, oraz gałęzi magnolii, berberysu lub dębu. Ale zaprojektowanie takiego prezentu wymaga nie tylko artystycznego smaku i wyobraźni, ale także znajomości zasad układania takich kompozycji, umiejętności aranżowania akcentów, zachowywania proporcji i harmonijnego łączenia kolorów.

Jeśli chodzi o kosze kwiatowe, to istnieje wiele niuansów. Nie trzeba wręczać kobietom w średnim wieku kwiatów takich jak niezapominajki i konwalie, a dla bardzo młodych pań nieodpowiednie będą ciemnoczerwone róże i lilie.

Zamawiając kosze kwiatowe przez Internet z dostawą do domu solenizanta z okazji jego imienin lub urodzin na pewno odpowiedni będzie uroczy kosz kwiatów składający się z lilii, róż, chryzantem i zieleni. Natomiast kosze kwiatowe z okazji urodzin szefa firmy zamówione z dostawą do biura powinny zawierać tak efektowne rośliny jak: amarant, gerbera, róża, frezja, i piękne zielone liście.

Niezwykłe i eleganckie kosze kwiatowe dla jubilatów z okazji rocznicy ich ślubu najczęściej zawierają storczyki, róże i niezwykłe zielone dodatki.

Wyśmienity, jasny kosz kwiatów w podziękowaniu rodzicom za trud wychowania i nieustające wsparcie ubrany w różowe odcienie i posiadający w swoim składzie orchidee, róże, bzy, frezje, eustomy i bogatą zieleń sprawi im ogromną przyjemność.

Przebywając na innym kontynencie nie trzeba ograniczać się do życzeń przekazywanych przez telefon, można wygodnie zamówić kosze kwiatowe przez Internet z dostawą w dowolnie wskazane miejsce. Dzięki takiej możliwości nawet kwiaty z USA do Polski dotrą na czas i będą wyglądały świeżo i roznosiły wkoło cudowny zapach. Dzięki ekskluzywnemu lub niewielkiemu koszowi kwiatów można wyrazić szacunek rodzicom, dziadkom czy przyjaciołom.

Comments are closed.