Jak można wybrać kwiaty przez internet

13001145_1272073769488913_1759340774101054930_n

Kiedy korzystamy z oferty poczty kwiatowej zwykle nie widzimy na żywo zamawianego przez nas bukietu. Możemy go pooglądać na zdjęciach zamieszczonych na stronie internetowej kwiaciarni, ale to jest tylko część doznań, jakie oferują nam kwiaty. Kwiaty mają przecież także inne walory, takie jak zapach, czy aksamitna miękkość płatków. Kiedy zamawiamy kwiaty przez Internet, nie możemy ich powąchać, czy dotknąć. Musimy skupić się na ich gatunku, barwie i ogólnym wrażeniu jakie robi na nas zdjęcie bukietu. Czasem warto zamówić bukiet skomponowany choć do pewnego stopnia przez siebie. Podczas rozmowy z konsultantem możemy wybrać interesujące nas gatunki i kolory kwiatów i poprosić o stworzenie z wybranych przez nas roślin zupełnie nowej, oryginalnej kompozycji. Jeśli nie mamy podstawowej wiedzy o działaniu barw na ludzka psychikę, czy o mowie kwiatów, lepiej będzie skonsultować nasz wybór z profesjonalistą, którym powinien być konsultant telefoniczny kwiaciarni internetowej. Jeśli jednak czujemy się na siłach stworzyć coś, co podkreśli naszą indywidualność może warto zaryzykować?

Wysyłając kwiaty przez Internet według własnej kompozycji, musimy wziąć pod uwagę podczas wyboru roślin do bukietu zasady kontrastu kolorów. Możemy tworzyć kompozycje wielo lub jednobarwne. Warto przy tym pamiętać, że kwiaty wielobarwne najlepiej wyglądają w bukietach, gdzie kwiaty są bardzo ściśle obok siebie ułożone i nie są przedzielane zielenią, zwanych bukietami biedermeierowskimi. W układach jednobarwnych dobrze wyglądają kwiaty różnych odcieni i intensywności tej samej barwy.

Podstawą jest jednak tworzenie kompozycji według własnych upodobań, tak aby podkreślić swoją indywidualność. Wysyłając kwiaty przez Internet i zamawiając je w ten sposób, nie do końca możemy przewidzieć, jaki będzie efekt końcowy pracy florysty. Dlatego należy uważać, aby nie przesadzić z ilością ozdób, z łączeniem barw i innymi elementami wpływającymi na atrakcyjność bukietów. Połączenie zbyt wielu barw lub przesadzenie z ilością ozdób. Najbardziej elegancka jest zawsze prostota z lekkim tylko akcentem indywidualizmu, bez nadmiaru błyskotek. Kwiaty, zachwycają swoją urodą same w sobie i tak naprawdę nie warto ich zasłaniać wielka ilością dodatków. O gustach się nie dyskutuje – każdemu z nas podoba się co innego. Tworząc własne kompozycje kwiatowe, należy wyrażać przez nie przede wszystkim siebie.

Poczta Kwiatowa INC

Comments are closed.