Symboliczne znaczenie tulipanów

tulips-glossary_110603

Każdy niejednokrotnie zastanawiał się nad symboliką tych przepięknych kwiatów. W zależności od kolorystyki każdy tulipan symbolizuje zupełnie inną wartość. Unikatowe i delikatne kwiaty zawdzięczają popularność Holandii, gdzie została zapoczątkowana ich uprawa.

Coraz więcej ludzi we współczesnym świecie, gdy decyduje się na zakup tulipanów często zastanawia się nad ich właściwą symboliką. Dla wielu osób, szczególnie przesądnych ma ona kluczowe znaczenie. Z tego właśnie względu, gdy pragniemy wręczyć komuś bukiet tulipanów powinniśmy uważnie zapoznać się ze znaczeniem tychże delikatnych kwiatów. Przede wszystkim bardzo ważne jest abyśmy mieli na uwadze symbolikę danego tulipana zanim zdecydujemy się wręczyć go ukochanej osobie. Gdy pragniemy wyrazić przywiązanie, miłość, oddanie czy wdzięczność warto zdecydować się na zakup przepięknych czerwonych tulipanów, które symbolizują wierną miłość i jednocześnie odzwierciedlają bardzo głębokie uczucie. Osoba, której pragniemy wręczyć bukiet czerwonych tulipanów na pewno będzie zadowolona, szczególnie jeśli względem tej osoby żywimy uczucie lub darzymy ją ogromną sympatią od dłuższego czasu. Natomiast tulipany o żółtym zabarwieniu wskazują na radość, entuzjazm, są oznaką radosnej nowiny, z którą pragniemy podzielić się z drugą osobą. Ponadto wręczając je bliskiej osobie pragniemy jednocześnie podzielić się z nią naszym pogodnym nastrojem i chcemy spędzić miło czas we dwoje. Jeśli od dłuższego czasu pragniemy zrobić na kimś wrażenie i jednocześnie wywołać uśmiech na twarzy bliskiej osoby warto wręczyć jej bukiet pachnących, żółtych tulipanów.

Bukiet utworzony z białych róż oznacza niewinność i jednocześnie wskazuje na pokorę. Świetnie sprawdzi się w roli bukietu przeprosinowego. Jednak gdy zdecydujemy się na zakup bukietu różowych tulipanów wyrażamy nie tylko sympatię, ale jednocześnie troskę względem osoby obdarowywanej, dzięki czemu utwierdzimy ją w przekonaniu, iż w naszym otoczeniu może czuć się w pełni bezpiecznie.

Comments are closed.